برای نمایش بهتر لطفا مرورگر خود را به CHROME، FIREFOX، OPERA یا Internet Explorer تغییر دهید.
  • به‌ بازار‌ لپ‌تاپ‌ خوش‌ آمدید.
  • با ما تماس بگیرید:651 40 60 0901

جزئیات وبلاگ

ترفند‌های افزایش ماندگاری شارژ باتری لپ‌تاپ

ترفند‌های افزایش ماندگاری شارژ باتری لپ‌تاپ

اکثر استفاده کنندگان از لپ‌تاپ نگران تمام شدن شارژ لپ‌تاپ خود در موقعیت حساس هستند و همیشه به دنبال یک پریز برق برای افزایش شارژ در مکان های مختلف هستند.گاهی اوقات ممکن است دسترسی به منبع برق برای افزایش شارژ وجود نداشته باشد،در این گونه مواقع با چند استراژی ساده می توانید تا رسیدن به یک منبع انژری حفظ شارژ نمایید.

۱-حفظ شارژ به صورت نرم افزاری:

کارآمدترین روش نرم افزاری اسنفاده از گزینه های پاور سیوینگ خود ویندوز می باشد.برای اینکار ابتدا وارد Control Panel ویندوز شوید و  با ورود به بخش Hardware and Sound از منوی سمت چپ روی Power Options کلیک کنید.

در این بخش می توانید توان مصرفی را بر اساس نیاز انتخاب کنید.برای اینکار سه گزینه وجود دارد:

Balanced:متعادل به طور خودکار سرعت CPU شما را هنگامی که کامپیوتر شما به آن نیاز دارد، افزایش می دهد و هنگامی که لازم نیست، آن را کاهش می دهد. این تنظیمات پیش فرض است و بیشتر وقت باید فعال باشد.

Power Saver:صرفه جویی در مصرف انرژی با کاهش سرعت پردازنده  و کاهش روشنایی صفحه نمایش باعث حفظ شارژ می شود.

High Performance:حالت عملکرد بالا سرعت CPU  کاهش نمی یابد زمانی که از آن استفاده نمی شود، اغلب اوقات با سرعت بالاتر اجرا می شود. این گزینه همچنین روشنایی صفحه نمایش را افزایش می دهد. سایر اجزاء مانند Wi-Fi یا دیسک شما نیز ممکن است به حالت صرفه جویی در مصرف انرژی نرسند.استفاده از این حالت در هنگام کمبود شارژ توصیه نمیشود.

۲-حفظ شارژ به صورت سخت افزاری:

اگر لپ‌تاپ شما قابلیت جدا شدن باتری دارد(بعضی از لپ‌تاپ امکان جدا سازی باتری وجود ندارد) و باتری شما سه سلولی است که شایع ترین نوع در بیشتر لپ‌تاپ هاست می توناید با خرید و تعویض آن با یک باتری شیش سلولی ماندگاری شارژ را تا دو برابر افزایش دهید.

در نظر داشته باشید این نوع باتری ها معمولا کمی بزرگتر هستند و ممکن است باعث ضخیم و سنگین تر شدن نوت بوک‌ شما شوند.گزینه دیگر خرید باتری دوم است تا در صورت نیاز و نبود منبع انرژی با باتری فعلی تعویض گردد.

دیدگاه خود را برایمان بگذارید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Top کانال تلگرام
کانال تلگرام